Початок нового року – це завжди час для роздумів і стратегічного планування. Кожен новий рік приносить тенденції та прогнози, які впливають на те, як NGO виконують свою роботу та взаємодіють із донорами, часто вони звертають увагу на ці тренди для визначення своєї стратегії на цей рік. Незалежно від того, намагаєтеся ви збільшити свої пожертви цього року чи охопити ширшу аудиторію за допомогою маркетингових ініціатив, скористайтеся цими тенденціями у 2025 році. Благодійність не стоїть на місці – вона росте, змінюється і розвивається.
2024 рік приніс багато змін у некомерційний сектор, зокрема, у секторі були з однієї сторони і цінні можливості, і нові виклики, що пов’язані з війною в Україні та територіальними змінами – це були практично постійні, щоденні виклики та подолання перешкод. Незважаючи на те, що розвиток технологій (особливо штучного інтелекту) дозволив вводити певні інновації у зборі коштів і залученні донорів, економічні чинники та зниження суспільної довіри до некомерційних організацій через певні гучні скандали виявились складними для орієнтування багатьох організацій, особливо новостворених.
У 2025 році, як і в попередні роки некомерційні організації будуть стикатися з різними перешкодами: у фінансуванні, технологічними недоліками, проблемами лідерства, відсутністю кваліфікованих працівників та проблемами співпраці. Але із правильним плануванням, процесами та технологіями некомерційні організації зможуть збільшити свої пожертви, розширити пули своїх донорів і посилити свій вплив на свої спільноти. Оскільки філантропічний ландшафт продовжує розвиватися, він формується складним поєднанням соціально-економічних факторів, технологічного прогресу та зміни поколінь.
Оксана Лобко зробила дослідження щодо тенденцій у філатропії у 2025 році. Повний текст читайте за посиланням: «Які тенденції у філантропії визначатимуть 2025 рік».
Оксана Лобко – кандидатка наук, виконавча директорка Асоціації Благодійників України. Має досвід роботи в NGO понад 17 років, виступає консультанткою та науковцем з питань історії в мультидисциплінарних проєктах. Від 2020 року є експерткою Українського культурного фонду, зона відповідальності: культурна спадщина. В рамках своєї роботи керувала проєктами із створення ряду дитячих навчальних та культурно-освітніх просторів та дитячих таборів. Багато років є секретаркою Оргкомітету Національного конкурсу «Благодійна Україна» та відповідальною за його проведення.