З нагоди Шевченківських свят Всеукраїнський благодійний фонд «Дитячий світ» ініціював проведення мистецького фестивалю «Шлях до Тараса». Метою заходу є популяризація творчої спадщини Тараса Шевченка серед дітей та молоді. Головним майданчиком заходів став палац культури «Дружба народів» (м.Черкаси). Протягом лютого-березня 2013 року до 199-ї річниці народження Тараса Шевченка, в стінах палацу за ініціативи фонду проходитиме низка культурно-мистецьких подій: музично-пісенний фестиваль «Шлях до Тараса», художній конкурс дитячого малюнку «Кобзарева криниця», літературно-музична вистава чоловічої хорової капели імені Ревуцького «Гайдамаки». Кульмінацією подій стануть фінальні змагання юних інтелектуалів-знавців творчості Шевченка, які зберуться на фінал міжшкільного брейн-рингу 9 березня, на 199-тий день народження Кобзаря. «Родзинкою» фестивалю є художній конкурс дитячого малюнку на Шевченківську тематику. Роботи переможців стануть ілюстраціями подарункового видання «Кобзаря», що буде надруковано наступного року, до 200-літнього ювілею Шевченка.
Майже 500 дітей з усіх куточків України стали учасниками першого заходу свят в рамках фестивалю – урочистого гала-концерту, який пройшов 3 березня у палаці культури «Дружба народів» (м.Черкаси).
На головній сцені Черкас виступили вже визнані дитячі колективи з різних міст і областей, юні артисти не лише з Черкащини, а й з інших регіонів України: Чернівецької, Донецької, Рівненської, Луганської, Сумської областей. Своє прочитання творчості Тараса Шевченка демонстрували в різних номінаціях: вокально-інструментальні ансамблі, солісти, і аматори сцени. Вітали і нагороджували дипломантів та переможців фестивалю голова оргкомітету фестивалю, голова Наглядової Ради ВБФ «Дитячий світ» Валентина Жуковська, голова журі фестивалю заслужена артистка України Олена Варич, і майстер художнього слова, заслужена артистка України Тамара Власенко.
Репертуар гала-концерту і перелік дипломантів та переможців фестивалю були сформовані за результатами відбірних турів-прослуховувань, які проводилися 23 і 25 лютого. На участь у фестивалі було подано 178 заявок.
На думку голови оргкомітету фестивалю, такі заходи об’єднують людей і дають можливість талановитим дітям продемонструвати свій творчий доробок і любов до творчості Тараса Шевченка.
Цьогорічний фестиваль – репетиція року наступного, коли Черкаси стануть справнім епіцентром святкувань 200-річного ювілею з дня народження Тараса Шевченка.
Валентина Жуковська: «Наша Програма Шевченківських днів «Шлях до Тараса» – це намагання заново актуалізувати Шевченка. Ми робили все для того, щоби учасники усіх наших заходів відкривали для себе нового Шевченка, можливо неочікуваного, але завжди актуального. Я цілком згода з Богданом Ступкою, світла йому пам’ять, який казав, що коли ми вішаємо портрет Шевченка на стіну, то забуваємо його творчість. Саме тому, ми залучили до нашої програми насамперед дітей, чиї погляди завжди чисті та відкриті. І я пишаюся тим, що у нас це вийшло. Фестиваль вже сьогодні за географією має статус всеукраїнського. Наступного ж року, переконана, він матиме загальнодержавну підтримку».
Організатор заходів – Всеукраїнський благодійний фонд «Дитячий світ». Ініціативи фонду отримали схвальний відгук Міністерства освіти і науки України, до їх реалізації долучилися обласні управління освіти та культури, Черкаський обласний художній музей та шкільні заклади області.
Матеріал надано ВБФ «Дитячий світ»