У Львові стартує великодня акція «Полювання на писанки» 5 Квітня 2013 19:31

6 квітня у Львові стартує акція «Полювання на писанки», яку проводять у рамках ІІІ Фестивалю писанок. Цілий місяць – аж до 4 травня – по всьому місту буде заховано 50 півметрових мистецьких писанок, які львів’яни та гості міста зможуть знайти.

Цього рок щоб зробити Великодні свята більш яскравими, організатори розширюють програму Фестивалю писанок, додавши більше інтерактиву, мистецтва та доброчинності. Про це під час брифінгу повідомив директор Фестивалю писанок Андрій Сидор.

«Уже завтра о 12.00 у торгово-розважальному центрі «King Cross Leopolis» відбудеться урочистий старт акції «Полювання на писанки». На всіх відвідувачів чекають цікаві конкурси, цінні подарунки та веселі виступи Дитячого театру танцю «Левеня». Тут ми заховали 8 півметрових мистецьких писанок. Окрім цього, ми заховаємо їх й у інших культурних, освітніх, релігійних та громадських закладах Львова. Особливістю мистецьких писанок є те, що їх розмальовують як визнані майстри, які нанесуть на них традиційні орнаменти та авторську інтерпретацію, так і юні митці», – розповів Андрій Сидор.

Художниця та учасниця розпису писанок до акції «Полювання на писанки» Іванка Войтович розповіла, що для неї це дуже цікавий експеремент.

«Мені як художнику було цікаво перенести свій арт-об’єкт у зовсім іншу об’ємну фактуру. Це був свого роду експеримент, який мені дуже сподобався. Я перенесла свій живопис, картину «Дегустація світлом» на писанку, і тепер вона символізує тепло і світло. Надіюсь, що таким чином ми закличемо весну до нас», – зазначила Іванка Войтович.

Також у створенні мистецьких писанок протягом місяця братиме участь відомий художник Олександр Войтович, художній колектив та юні митці Дитячої школи народних мистецтв, Львівської дитячої художньої школи ім. О. Новаківського, Іконописної школи УКУ «Радруж», творчої студії Софії Огородник, ГО «Самі» та інші.

Як зазначають організатори, Фестиваль писанок – це не лише можливість для кожного долучитися до створення великодньої атмосфери у місті, але й нагода зробити добру справу. Учасники акції «Полювання на писанки» за допомогою карти орієнтовного розташування писанок, яка є на сайті фестивалю, знаходитимуть писанки та відправлятимуть повідомлення з кодом, зазначеним на писанці, на номер 212*. Частину вартості кожного SMS-повідомлення буде скеровано на придбання обладнання для киснево-синглетної терапії для Міської дитячої клінічної лікарні. Окрім цього, на Великдень усі писанки буде виставлено на аукціон, а вилучені кошти також будуть скеровані на придбання апаратів, які сприятимуть активізації імунної системи маленьких пацієнтів цієї лікарні.

Джерело: ZIK