Новий діагностичний центр у Львові з першого дня реалізовуватиме благодійні програми 15 Жовтня 2014 16:18

Новий діагностичний центр у Львові з першого дня реалізовуватиме благодійні програми

6 листопада 2014 року у Львові у приміщенні Міської комунальної дитячої клінічної лікарні розпочне роботу новий медичний центр NOVO. У цьому закладі пацієнти отримають змогу пройти комплекс рекомендованих обстежень на новому обладнанні останнього покоління, аналогів якому в Західній Україні немає.

Устаткування, встановлене у Центрі, навіть через 10 років експлуатації вважатиметься надсучасним. Це, зокрема, магнітно-резонансний томограф Optima MR450w GE Healthcare 1,5 тесла, 128 каналів, апертура (діаметр отвору) тунелю – 70 см; комп’ютерний томограф Toshiba Aquilion PRIME 4D на 160 зрізів (пошарові сканування) за хвилину; три ультразвукові сканери (два експертного класу з технологією 4D та портативний).

Фахівці Центру особливу увагу акцентують на безпеці пацієнтів і якості медичної допомоги. Завдяки цій апаратурі пацієнти із Західного регіону України отримують можливість проходити складні обстеження, не вирушаючи, як раніше, до Києва чи Кракова.

Засновник Центру – Благодійний фонд «Дитяча лікарня майбутнього». У 2013 році фонд вирішив реалізувати пілотний проект, у якому впроваджувались би найкращі сучасні медичні, управлінські, навчальні технології на базі одного з дитячих медичних закладів України. У тісній співпраці з Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000», який реалізує всеукраїнську програму допомоги дитячим медичним закладам «Від лікарні до лікарні», шляхом конкурсного відбору за низкою критеріїв, була обрана Львівська міська комунальна дитяча клінічна лікарня. Тут, за сприяння Львівської міської влади, створено сучасний діагностичний центр. Цей заклад отримав назву «Центр медичних інновацій NOVO».

Центр NOVO є недержавною, неприбутковою установою. Це перший в Україні медичний заклад такого рівня, який працюватиме за цим принципом. Варто зазначити, що робота багатьох медичних закладів США, Канади, Європи організована саме так. Тісна співпраця між Центром та міською дитячою лікарнею побудована на основі принципів державно-приватного партнерства.

У подальших планах – встановлення наступної черги сучасного медичного обладнання: рентгендіагностичного комплексу, мамографа, денситометра та інших апаратів, які дозволять розширити спектр консультативно-діагностичної допомоги, що їх надаватиме Центр.

Напередодні відкриття до Центру завітав міський голова Львова Андрій Садовий. «Хто має дітей, особливо маленьких, прекрасно розуміє, наскільки важливою є правильна якісна діагностика, яка дає можливість поставити діагноз і правильно лікувати. Станом на кінець цього року, на території нашої дитячої лікарні ми будемо мати весь спектр найсучаснішого обладнання, яке тільки може бути у світі. Це і найсучасніший цифровий рентген-апарат, який оперативно поставили за бюджетні кошти. Це і МРТ, завдяки співпраці з Катериною Ющенко і її фондом. Пані Катерина є частий гість і, насправді, свою любов до дітей, до України показує якісною працею.У цей центр інвестовано 50 млн. грн. Це на сьогоднішній день дуже великі кошти. Дякуючи цьому обладнанню, ми врятуємо багато життів наших дітей, зможемо поставити якісні діагнози. Дай Бог, щоби цей принцип співпраці був у нашій державі, щоби наша держава якомога швидше перейшла до змін в медицині. Треба зробити все можливе, щоби ми мали нормальну страхову медицину, щоби люди могли лікуватися. Це обладнання – найвищий світовий рівень. Звичайно, ми підтягуємо і рівень наших лікарів. Вони проходять відповідне навчання, стажування і в Україні, і за кордоном.Якщо подивитись на дитячу лікарню, то все найсучасніше, що потрібно в світі, сьогодні тут є. Наша задача така, щоб ця дитяча лікарня була найкращою в Україні. І ми цю задачу крок за кроком реалізовуємо в життя», – зазначив Андрій Садовий.

«Високотехнологічні діагностичні медичні послуги дадуть нам змогу швидше і якісніше діагностувати. Новий центр – це те, чого нам давно не вистачало в діагностиці. Бо дотепер ми возили дітей по інших клініках, щоб якісно встановити діагноз. Тепер ми зможемо, завдяки можливості правильно поставити діагноз, зекономити час і, таким чином, підвищити якість надання медичних послуг мешканцям. Наявність такого обладнання виводить діагностування у Львові на світовий рівень. Тепер не треба їздити за кордон чи у Київ, бо світові стандарти в діагностиці стали доступними у Львові», – переконує головний лікар Львівської міської комунальної дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт.

«На базі нового медичного центру ми зможемо реалізувати ряд благодійних програм допомоги хворим дітям. Першою запроваджуємо програму, завдяки якій дітей загиблих на Майдані і в АТО тут обстежуватимуть безкоштовно», – розповів член Наглядової ради центру, Голова Правління Благодійного фонду «Дитяча лікарня майбутнього», президент Асоціації благодійників України Олександр Максимчук.

«Перевагами нашого обладнання є висока швидкість проведення дослідження, що разом з новими технологіями суттєво зменшує променеве навантаження. Також послаблено
природне почуття тривоги пацієнта завдяки габаритам обладнання, яке дозволяє здійснити дослідження всього тіла, у тому числі в осіб з будь-якими формами. Але найголовніше – висока точність отриманих результатів, що є запорукою встановлення правильного діагнозу та вибору ефективного курсу лікування. У подальшому ми плануємо відкрити ряд спеціалізованих медичних кабінетів», – розповіла директор Центру медичних інновацій NOVO Наталія Климович.

За інформацією Львівської міської ради