Дніпропетровський меценат поповнює колекцію Запорізького обласного краєзнавчого музею 22 Жовтня 2014 15:34

Дніпропетровський меценат поповнює колекцію Запорізького обласного краєзнавчого музею

Відомий в Україні і за ї межами дніпропетровський меценат, медальєр та активіст Майдану Дмитро Піркл давно співпрацює з музеями і поповнює їхні колекції цікавими знахідками та авторськими творами. Передаючи пам`ятки до музейних колекцій, член Асоціації благодійників України Дмитро Піркл щиро заявляє: «Мені імпонує філософія благодійництва» і «Сенс у тому, щоб експонати працювали!».

Упродовж 2007–2013 рр. його цінні дарунки збагатили фонди Дніпропетровського національного історичного музею, Львівського історичного музею, музею Українського католицького університету, музею Івана Гончара в Києві, музею історичних коштовностей України, музею Чигиринського національного заповідника та Українського музею у Нью-Йорку.

Співпраця Дмитра Піркла з музеями Запоріжжя розпочалася навесні 2014 р. У травні цього року він передав Запорізькому обласному краєзнавчому музею комплекс матеріалів, пов’язаних із подіями на Євромайдані 2013–2014 рр., пам’ятну медаль, присвячену ЄвроМайдану і карбовану на Монетному дворі Чеської республіки. Серед переданих предметів також каски з унікальним розписом, щити, саморобні бронежилети, протигази, дубинки, а також ціла низка буклетів, наліпок, інформаційних листків з київського Майдану.

Крім того, меценат надав музею для опрацювання матеріали часів Другої світової війни, які стосуються Запорізького краю: німецький план відродження Дніпрогесу 1941 р., німецькі фронтові листи, сповіщення-похоронки німецьким родинам і т. п. Після їх опрацювання музейні працівники матимуть матеріали для публікації наукових статей.

Сьогодні 21 жовтня 2014 р. Дмитро Піркл передав у дар Запорізькому обласному краєзнавчому музею випуск німецької газети «Berliner Illustrierte Zeitung» (Берлінська ілюстрована газета»), в якій оповідається про підрив Дніпрогесу у 1941 р. та відновлювальні роботи на ньому у 1941–1942 рр. Крім того, до фондів музею передається унікальний німецький фотоальбом «Zusammenstellung der Bilder vom Dnjepr-Kraftwerk» («Підбірка фотографій Дніпровської електростанції»), де крок за кроком задокументовано процес відбудови Дніпрогесу у 1941 – 1943 рр.

До колекції музею Національного заповідника «Хортиця» благодійник подарував 12 пам`ятних монетоподібних медалей із зображеннями гетьманів України: П. Сагайдачного, М. Дорошенка, І. Брюховецького, П. Дорошенка, Б. Хмельницького, І. Виговського, П. Тетері, І. Мазепи, П. Орлика, І. Скоропадського, П. Полуботка, Д. Апостола.

Меценат також передав до бібліотек Національного заповідника та обласного музею ґрунтовну підбірку монографій та наукових збірок, виданих Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником.

Джерело: Музейний простiр