Школярі й пенсіонери жертвують гроші на перший український корвет 23 Серпня 2011 14:02

Фонд відродження Українського флоту за 2,5 місяці свого існування зібрав 140 тис. грн. на будівництво першого українського корвета Володимир Великий, повідомляє «Кореспондент» із посиланням на департамент преси та зв’язків із засобами масової інформації Міністерства оборони України.

«23 тис. грн. перерахували українські військові моряки, дві юридичні особи перерахували майже 100 тис. грн., свою місячну зарплату перерахував міністр оборони України Михайло Єжель, є перекази від трьох благодійників з Тернополя. Найціннішими для нас є переказ 5 грн. ученицею 2-А класу вісімсот третьої школи Харкова Анни Литвинчук та благодійний внесок 82-річної пенсіонерки з Севастополя», – розповів виконавчий директор фонду, капітан 1-го рангу запасу Вадим Махно.

Він також додав, що фонд планує розповсюдити цю благодійну акцію і на інші регіони. Зокрема, представники фонду вже почали роботу в Києві, Дніпропетровській, Запорізькій і Тернопільській областях.

Віце-президент фонду, контр-адмірал у відставці Віктор Макаров зазначив, що побудувати корвет громадою задалися метою ветерани вітчизняного флоту в Севастополі. «Між фондом і Чорноморським суднобудівним заводом укладено відповідну угоду, яка повністю відповідає чинному законодавству. Кошти фонду будуть використовуватися тільки у випадку, якщо виникне затримка фінансування робіт, які будуть проводитися на Чорноморському суднобудівному заводі, з державного бюджету. Наше головне завдання – скоротити термін будівництва першого корвета «Володимир Великий», – зазначив він.

Директор доброчинної програми з будівництва корвета для ВМС України капітан 1 рангу запасу Борис Якутович зазначив, що однією з головних цілей акції Побудуємо корвет громадою є зміна ставлення українців до благодійності та виховання патріотизму, а також запевнив, що всі зібрані кошти будуть використовуватися виключно за призначенням. «Ми гарантуємо цільове використання коштів на будівництво корвета. Всі платіжні документи про перерахування коштів має право підписувати лише президент благодійної організації Фонд відродження Українського флоту віце-адмірал Микола Клітний, усі рішення приймаються виключно загальними зборами правління фонду, а контроль за цільовим використанням коштів здійснює наглядова рада», – повідомив він.

Крім того, керівництво Фонду відродження Українського флоту висловило впевненість, що будівництво на Чорноморському суднобудівному заводі в Миколаєві кораблів класу «корвет» для вітчизняних ВМС дасть потужний економічний поштовх для відродження і розвитку всієї суднобудівної галузі України, яка має значний науково-технічний і виробничий потенціал.

Перший корвет серії 58250 був закладений на верфі 17 травня. Здача корабля замовнику запланована на 2016 рік, а до 2021 року планується побудувати 4 корвета. Загальний орієнтовний обсяг держфінансування державної цільової оборонної програми будівництва в Україні 4 військових кораблів класу корвет до 2021 року заплановано на рівні близько 16,22 млрд. грн. За оцінками експертів, вартість корвета складе не менше 200 млн. євро.