У Рівному відбувся благодійний ярмарок на підтримку дітей із синдромом Дауна 24 Березня 2015 11:31

У Рівному відбувся благодійний ярмарок на підтримку дітей із синдромом Дауна

Купити шкарпетки, аби підтримати дітей із синдромом Дауна. Такий благодійний ярмарок «Відкриті серця» організували у Рівненській обласній універсальній бібліотеці. Акція приурочена Міжнародному дню людей із синдромом Дауна.

На ярмарку також можна було придбати ляльки-мотанки, сувеніри та солодощі. А дітки, котрі мають цей синдром, співали, танцювали і читали вірші.

«Міжнародний день людини із синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем таких людей, – звернулася до присутніх голова обласної громадської організації «Асоціація батьків дітей з особливими потребами» Оксана Титечко. – Разом з тим, у нас є свої мрії. Ми хочемо, щоб наші дітки відвідували звичайні школи, секції та гуртки, здобували освіту та були працевлаштовані. Сприймайте наших дітей як звичайних».

За її словами, таких діток потрібно активніше інтегрувати у суспільство, зокрема, впроваджувати інклюзивне навчання. Так, наразі тільки у 12-й школі навчається одна дитина із синдромом Дауна.

Прийшов підтримати «сонячних» діток і заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олександр Савчук. Посадовець подякував організаторам заходу за запрошення та зазначив: «Ці діти дуже добрі та щирі. А їхня безпосередність нікого не залишає байдужою». За словами заступника голови ОДА, сучасне громадянське суспільство ціниться не тільки своїми досягненнями, але й відношенням до людей з певними вадами.

«Завдання суспільства – в тому, щоб такі діти відчували себе рівноправними і повноцінними. Ми, разом з вами, маємо докладати для цього максимум уваги та зусиль», – підсумував Олександр Савчук.

Міжнародний день людини із синдромом Дауна почали щорічно відзначати з 2006 року. Його заснували на VI міжнародному симпозіумі із синдрому Дауна, за ініціативи правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром. Як свідчить статистика, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600 усіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища.

Джерело: Четверта влада