У Чернігові у рамках акції «Творити, щоб жити» зібрали понад 21 тисячу гривень для онкохворих діток 8 Червня 2016 13:17

У Чернігові у рамках акції «Творити, щоб жити» зібрали понад 21 тисячу гривень для онкохворих діток

Благодійний арт-проект «Творити, щоб жити» у Чернігівському міському парку культури та відпочинку пройшов 5 червня і ривав близько чотирьох годин. Участь у ньому взяли щонайменше декілька тисяч дорослих і дітей. Їх об’єднало бажання допомогти діткам, що долають онкогематологічні хвороби та перебувають на лікуванні в Чернігівській обласній дитячій лікарні. Про проблеми хронічного недофінансування лікарні та відсутність ліків для маленьких пацієнтів інформує кампанія «Онко_Метелики».

Організатори арт-проекту доклали зусиль, щоб дорослі чернігівці мали змогу не лише проявити милосердя та пожертвувати кошти на благодійність, а й змістовно, насичено, пізнавально та креативно відпочити і провести час із своєю малечею. Ініціатор проведення арт-проекту Тетяна Шурубура – заступник директора МБФ імені Вадима Нестерчука – запросила до співпраці та співтворчості заради допомоги «онко-метеликам» усіх небайдужих. На цей заклик відгукнулися майстри Чернігівської міської Ліги ділових та професійних жінок, Творча майстерня 2S, фотостудії міста, які створили гарні фотозони (до речі, шукайте свої фото на їхніх сторінках у соціальних мережах), центри дитячого розвитку, що підготували динамічні ігри, конкурси, розваги, фірма «Віват, канцелярія!» (їм окреме дякуємо за безпрограшну лотерею). Окрім того, в яскравій концертній програмі взяли участь більш ніж 15 вокальних та хореографічних колективів.

«Вперше благодійний проект «Творити, щоб жити» пройшов у Києві, коли ми збирали кошти на лікування Марії Кмити. Назву ми залишили, адже вона гарно передає суть акції, коли люди об’єднуються творчо заради допомоги іншим», – коментує подію Тетяна Шурубура. – На мій погляд, творчі люди швидше реагують на подібні проблеми через свою вразливість, особливу душевну організацію. Хоча й інші теж мають бажання допомогти, хто чим може: матеріально, морально, щось перенести, привезти, надрукувати, надати якісь ресурси. Цей проект допоміг усім чернігівцям зрозуміти: творити добро, допомагати одне одному – легко й приємно»!

Особливістю арт-проекту стала участь тих, хто вже зіштовхнувся з проблемою онкогематології, переборов чи бореться з недугою. Своїм прикладом вони доводять, що онкологія – не вирок, після хвороби можна жити повним життям та реалізуватися як особистість.

Організатори ставили собі за мету зібрати 100 тисяч гривень, які необхідні для закупівлі ліків та витратних матеріалів. Реалізувати вдалося частково, але підтримка та участь містян у вирішенні цієї проблеми є неоціненною. Так, завдяки благодійним внескам за майстер-класи, професійні фото, аква-грим та розпис хною, участі в іграх від дитячих студій розвитку було зібрано 9027 грн. Безпрограшна лотерея від мережі магазинів «Віват, канцелярія!» допомогла зібрати ще 12640 гривень. Тож в цілому арт-проект акумулював більш ніж 21 000 гривень.

За матеріалами 4ernigiv.info