«Кібербезпека – відповідальність кожного! Це не відповідні розроблені політики безпеки, це не загроза санкцій чи навпаки заохочення, це свідома поведінка кожного співробітника постійно підвищувати свою обізнаність та застосовувати отриманні знання на практиці».
Не всі, навіть в бізнесі, інвестують у навчання працівників кібербезпеці, а що вже казати про громадський сектор, що підтверджують дослідження Hornetsecurity (https://www.hornetsecurity.com/en/) навіть у випадку гібридних робочих місць. Такий формат залучення працівників в останні три роки є досить поширеним, особливо у громадському секторі. Наскільки усвідомлено підходять громадські та благодійні організації до питань кібербезпеки для віддалених співробітників і на що треба звернути увагу розглянемо далі.
Повномаштабне вторгнення, релокація працівників спричинили серйозний зсув до віддаленої роботи, особливо у проєктній роботі, що є найбільш поширеною у громадському секторі.
Станом на сьогодні близько 10% працівників в організаціях працюють з дому повний робочий день, разом з цим значна частина працює за гібридною моделлю. Хоча багатьом працівникам подобається гнучкість, слід звернути увагу на безпекові моменти використання пристроїв, які належать працівникам та організації, якщо такі передбачаються, незахищені з’єднання та неправильне використання пристроїв роблять організації вразливими до безлічі мережевих вторгнень. Тому навчання працівників кібербезпеці є вкрай важливим для громадських організацій.
У розлогій статті «Тренди з кібербезпеки в благодійності у 2025 році. Частина ІІ» Ольга Гужва, експертка з кібербезпеки та директорка з розвитку Асоціації Благодійників України розповідає про те, чому навчання працівників кібербезпеці є важливим, як навчити співробітників громадських та благодійних організацій кібербезпеці, надає конкретні поради щодо того, як навчити співробітників кібербезпеці та інше.
З повним текстом статті можна ознайомитися за посиланням: ЗАВАНТАЖИТИ «Тренди з кібербезпеки в благодійності у 2025 році. Частина ІІ».
З першою частиною статті можна ознайомитися тут: https://vboabu.org.ua/news/6751.html
Ольга Гужва має досвід роботи в зоні проведення бойових дій різної складності, в супроводі з військовими, парамедиками, гуманітарними місіями. Понад два роки роботи на лінії фронту, понад 30 проведених тренінгів для понад 300 учасників, в тому числі іноземців. (Проходила тренінги згідно з протоколами HEAT та BSAFE від Unated Nation, UN Peacekepeng Operation, Forth Global, Center for International Peace Operation.) Входить до експертної мережі DCN Global, Knowbe4 (USA).