«Громадський актив Умані» повертає здоров'я хворим дітям 29 Листопада 2012 10:45

«Гривня, що рятує життя» – саме з так називається благодійна акція, ініційована ГО «Громадський актив Умані» (ГАУ), що вже протягом 5 місяців діє в місті. Мета цього проекту – допомога багатодітним та малозабезпеченим сім’ям, допомога в лікуванні тим, хто цього дійсно потребує, придбання медичних препаратів для місцевих закладів охорони здоров’я. Про підсумки ще одного етапу акції та про подальші кроки у напрямку благодійності розповів на прес-конференції голова «Громадського активу Умані» Андрій Дикун.

– Ще влітку ми допомогли зібрати кошти для лікування 17-річної уманчанки Інни Варич. Це вдалося зробити у рекордно короткі строки. Тоді, аби пришвидшити збір коштів, у місті було встановлено дві палатки ГАУ зі скриньками для благодійності з фото та історією Інни, окрім цього скриньки стояли і в супермаркеті «Фуршет». Уманчани активно долучились до акції. Пожертвувані ними гроші, а це 6 412 гривень, волонтери нашої організації передали батькам дівчинки. А напередодні першого вересня активісти «Громадського активу Умані» подарували обласному міжрегіональному центру соціально-психологічної реабілітації в Умані сучасну пральну машину. Її придбали на кошти, що пожертвували підприємці міста, – зауважив голова «ГАУ» Андрій Дикун. – Ми не зупинились на цьому і почали збір коштів на лікування Максима Крука, що від народження страждає на полікістоз нирок. Про хід акції та кількість зібраних коштів ми постійно повідомляли уманчан на сторінках видання «Умань.Інфо» та на сайті uman.info.

І вже 27 листопада сертифікат на суму 9735 гривень на лікування шестимісячного уманчанина Максимки, зібраних в рамках благодійної акції голова «ГАУ», Андрій Дикун вручив матері хлопчика, Олені Крук. Від народження маленький Максимко активно бореться за своє життя, адже у хлопчика вроджена вада нирок. Щодня на лікування дитини потрібно 600-700 гривень.

– Я дуже вдячна і ініціаторам акції, і тим уманчам, кого наша історія не залишила байдужими. Це справді для мого сина велика допомога. Адже я виросла сиротою, нині сама виховую двох синів, старшому 6 років, а Максимку – 6 місяців, – зазначила Олена і додала. – Сподіваюсь, що дана благодійна акція діятиме ще не один рік і допомагатиме тим, хто цього потребує.

Координатор благодійної акції «Гривня, що рятує життя» Тетяна каже: «Загалом завдяки благодійним внескам уманчан вдалося зібрати більше 10 тисяч гривень, проте через те що ми не є благодійним фондом, а громадською організацією, то з зібраної суми було відрахування податку».

За словами голови «Громадського активу Умані», благодійна акція триватиме. Наступний її етап – збір коштів на післяопераційну реабілітацію 4-річної Марійки Болдирєвої, що страждає на ДЦП.

Джерело: Умань інфо – Уманський інформаційний портал