Сумська лікарня отримала нове медичне обладнання 18 Вересня 2013 10:11

Сумська лікарня отримала нове медичне обладнання

За кошти, зібрані під час благодійної акції Сумської ОДТРК та Сумської Єпархії УПЦ «До світлого дня – світлі вчинки», придбано мікробіологічний аналізатор крові Vitek II Compact Automat.

Він вже на озброєнні лабораторії Сумської обласної дитячої клінічної лікарні. Апарат допомагає визначати інфекцію, що оселилась у тій чи іншій дитині. Можливості аналізатора дозволяють із 100% гарантією ідентифікувати вид мікроорганізму та призначати хворому правильну дозу антибіотика.

Найголовніше, що тепер такі дослідження проводяться у Сумах, що суттєво економить час. Досі результату аналізів чекали 8-10 днів.

Новий апарат вартістю майже півмільйона гривень лікарня отримала, дякуючи простим сумчанам, котрі жертвували власні кошти для хворої малечі у рамках акції «До світлого дня – світлі вчинки», яка проходила на Сумщині протягом Великого Посту вже втретє.

На кошти, що були зібрані у 2011 році, а це понад 336 тис. грн., вдалося придбати дороговартісні цитостатичні препарати європейського виробництва, а також 2 концентратори кисню та каталку для перевезення лежачих хворих.

У 2012 році вдалося зібрати понад 376 тис. грн., на які було придбано апарат для збирання та змішування компонентів крові, системи для переливання крові та її компонентів та ліки для хіміо- та антибактеріальної терапії.

Джерело: Медіастар за інформацією прес-служби Державного комітету телебачення і радіомовлення