У Житомирі проходить благодійна виставка Анжеліки Рудницької «Еволюція нескінченності» 5 Травня 2015 20:15

У Житомирі проходить благодійна виставка Анжеліки Рудницької «Еволюція нескінченності»

З 29 квітня по 11 травня у Житомирі в приміщенні «Львівської майстерні шоколаду – Житомир» за адресою Майдан Перемоги, 7/8 триває благодійна виставка Анжеліки Рудницької «Еволюція нескінченності». Організатори акції – Асоціація благодійників України та Житомирська міська дитяча громадська організація «Все робимо самі». Цю виставку художниця присвячує усім, хто загинув за Україну.

Урочисте відкриття виставки відбулося 29 квітня 2015 року за участі автора робіт – художниці, журналіста, співачки і громадського діяча Анжеліки Рудницької.

Мешканці Житомира та гості міста можуть помилуватися роботами мисткині, а також допомогти українським військовим щодня з 10:00 до 19:00. Під час експозиції триває збір коштів, які організатори спрямують на допомогу пораненим воїнам, які проходять лікування у Київському військовому центральному клінічному госпіталі. Зробити благодійну пожертву можна, опустивши кошти у спеціальну скриньку, а також придбавши листівки з роботами Анжеліки Рудницької та каталоги її творів.

На виставці у Житомирі представлені як відомі цикли «Пролог», «Світ. Реконструкція», «Сад чеснот», «Незриме коріння», «Сонцестояння», так і нові роботи із графічної біло-червоної колекції фантасмагоричних міст-безкінечників «Еволюція нескінченності». Вперше ця експозиція була представлена у грудні 2014 року у Національному музеї літератури у Києві. До того більше року Анжеліка не проводила персональних виставок. Її унікальні роботи з’являлися лише у групових проектах, а дизайнерські подушки – на благодійних аукціонах.

«У моїх полотнах із містами-безкінечниками немає звичного для попередніх циклів кольорового багатоголосся. Кожен їх домислює сам. Як і кожен може продовжити «розбудовувати» місто за заданим планом, – розмірковує Анжеліка. – Перші роботи з містами з’явилися, коли почали нищити старий Київ. Я щодня бачила, як руйнують улюблене місто і «будувала» власне. Спочатку задумала створити десять «міст» і назвала цикл «Декаполіс», та міста продовжували народжуватися і рости. У найстрашніші дні, під час Революції гідності й війни, я теж рятувалася мистецтвом. Так виникла «Еволюція нескінченності».

Найновіший цикл дав назву нинішній експозиції. Ця виставка – своєрідний ювілей художньої діяльності Анжеліки Рудницької. Рівно 10 років тому, прикута до ліжка, вона почала створювати власний світ, який згодом став предметом обговорення і наслідування не лише в Україні, а й поза її межами. За ці роки художниця створила понад 150 робіт, дизайнерську серію подушок, гобеленів, сумок, тарілок. Її виставки побували у багатьох країнах Європи – від Литви до Болгарії, від Грузії до Франції та Бельгії (більше 80 виставок). Справжній ажіотаж її мистецтво, що поєднує у собі візуальні артефакти і сучасне відчуття світу, викликало в Південній Кореї, де Анжеліці Рудницькій 2010 року було присвоєно звання «Світового майстра».

«Десять років тому візуальне мистецтво стало частиною мого життя, врятувало мене від хвороби, самотності й нестерпного болю, – ділиться художниця, співачка і телеведуча. – Тоді я не уявляла собі, що мої полотна мандруватимуть світом, познайомлять мене із величезною кількістю чудових людей, примусять ще більше полюбити українських музейників, подарують мені години, дні, місяці шаленого натхнення».

Це вже друга виставка творів Анжеліки у Житомирі. Минулого разу вироби мисткині демонструвалися у Житомирі у лютому 2011 року.


Галерея (7 фото)

* Для перегляду клікніть на фото