В центрі Тернополя збирають кошти на дитячий майданчик 6 Травня 2015 11:47

В центрі Тернополя збирають кошти на дитячий майданчик

Знищений дитячий майданчик у Тернополі на вулиці Гнатюка самостійно відновлюють містяни. Вже встановили там гойдалку, а тепер збирають кошти на інші знаряддя.

– Рішенням влади рік тому дитячий майданчик на вулицях Гнатюка-Ясна був зрізаний підприємством КК «Коменерго-Тернопіль», – каже Степан Ярема, активіст громадської організації «Вулиця дитинства». – Офіційна причина зрізання – це нічийна територія, і майданчику там взагалі не було, хоча владі нічого не заважало приписати до будь-якого будинку цю ділянку. Цей дитячий майданчик існує з 50-х років. На ньому гралися діти трьох поколінь, цей майданчик чудово пам’ятає моя дружина, наші діти там гралися, і тут влада каже, що не було його. Ми програли дві справи в Тернопільському апеляційному суді і Львівському, але не здаємось. В кінці квітня по новому подали в міліцію заяву на підприємство, яке знищило ігрові дитячі знаряддя з майданчику. Зараз новий начальник міліції, і ми сподіваємось на нього, пора вже поставити крапку у цій справі.

Відновлювати дитячо-спортивний майданчик жителям Гнатюка допомагають представники однієї з громадських організацій. Кілька місяців вони збирали старі книги, а тепер продають їх, щоб зібрати гроші на нові ігрові знаряддя. Одна із таких благодійних акцій відбулася у центрі міста біля пам’ятника Франку.

– Книжки ми збирали у школах міста ще з кінця минулого року, – каже Наталія Станько, представник ГО «Ідея Нації». – Найбільше тернополяни купують дитячу літературу. Скільки саме заплатити за книгу, покупці вирішують самі, бо ми цін не встановлювали. Дають і 10, і 20 гривень. А були люди, які і 200 гривень давали. Книжок маємо багато, тож такі благодійні акції будемо проводити і надалі. А за зібрані кошти купимо для дитячого майданчика гойдалку чи гірку.

Джерело: За Збручем