«Гаражний розпродаж» в Тернополі: виторг понад 45 тисяч гривень 25 Травня 2015 11:46

«Гаражний розпродаж» в Тернополі: виторг понад 45 тисяч гривень

Тисячі тернополян долучились до «гаражного розпродажу», який відбувався весь день 24 травня, на Майдані Волі. Хтось, ще до продажу приніс речі, хтось зголосився торгувати, але більшість учасників – покупці. Тернополяни купували дуже активно і як наслідок зібрано більше 43 тисяч гривнями і 100 доларів.

Телевізори, телефони, побутова техніка, комп’ютерна техніка, сувеніри, вишиванки, художні вироби, товари для рукоділля, дитячі речі, книги – це лише частинка того асортименту, який можна було купити за дуже приємними цінами на розпродажі. Найцінніші речі продавали в форматі аукціону. Так міщани змогли придбати прапори з зони АТО, оздоблені художниками «мухи» та гільзи, дизайнерський одяг від Оксани Бачинської, річні проїзні на маршртутки від тернопільських перевізників.

– Я чула про те, що буде розпродаж, тому й прийшла, але я не уявляла, що буде таке різноманіття речей, – каже тернополянка Світлана Свіржик. – Я купила декілька книг, світильник, набір посуду, телевізійну антену до села, схему для вишивання. Добре, що ціни не кусаються і можна вибрати собі багато цікавого.

Ціни не те, що не «кусалися», а дивували покупців.

– Отой телевізор 350 гривень? – запитав один з покупців вказуючи на ТВ з діагоналлю 51 сантиметр, з пультом, інструкцією і навіть (хоч вже і простроченою – авт.) гарантією. – Він не робочий, чи що?

Але вся техніка справна, її перевіряли після того як приносили тернополяни, а потім ще й підключали на Майдані Волі аби люди не купували «кота в мішку». Чимало людей, які щось купили, запитували чи є можливість щось пожертвувати на продаж. Так один з покупців приніс два робочих цифрових фотоапарати. За годину продали обидва: за 700 та 450 гривень. Виручені кошти, як і за все решта, підуть на автомобіль для АТО.

– Фотоапарати вдома без діла лежали, а так підуть на добру справу, – сказав чоловік.

Таку ж безкорисність і бажання помогти виявили продавців кави, печива, морозива. Також художники, які малювали карикатури, ведучий, люди які надали столи та лавки. Усі вони працювали безкоштовно, а кошти які зібрали підуть на хорошу справу.

– Хочу всім щиро подякувати, – каже голова ГО «Самопоміч», яка й організувала «Гаражний розпродаж», Андрій Грицишин. – Сума в 45 тисяч гривень відверто і приємно здивувала. Це показує готовність тернополян допомагати і підтримувати, бо ж більшість речей, які продали – безкоштовно принесли тернополяни, а інші тернополяни їх купили. Під час торгівлі я не раз бачив, як за річ ціно 20 гривень люди кидали в банку 50 гривень, або ж накуповували сувенірів на подарунки, хоч вони і не нові. Розуміли, що дуже допоможуть.

Всі гроші за продане одразу кидали в банки, які стояли на столах. Тобто все відбувалось на очах в покупців. Рахували їх, після завершення розпродажу, біля «спостережної комісії», в яку, зокрема, ввійшли Лілія Мусіхіна та Богдан Брич. Порахували все до гривні – 43 883 грн. та 100 доларів.

– Ми збирали на автомобіль для наших вояків в зону АТО, – говорить співорганізатор заходу, учасниця «Самопомочі» Оксана Бачинська. – І нам це вдалось. Вже в найближчі дні ми організуємо купівлю автомобіля закордоном, його доставку та передачу. Це, зізнаюсь забігаючи наперед, не єдине авто на яке збирали різними способами. Скоро ще декілька одиниць транспорту поїдуть в різні військові формування. Я щиро щаслива, що розпродаж вдався. Ще одна приємність – ставлення людей. Тернополяни – найкращі!

Такі гаражні розпродажі, як вирішили організатори, відбуватимуиться щокварталу. По-перше залишилось деякі непродані речі, по-друге люди продовжують нести речі на продаж, по-третє майже кожен покупець на Майдані Волі питав: «А коли ще будете продавати?». Кожен такий розпродаж буде благодійним. Тобто всі кошти йтимуть на добру справу чи то для АТО чи то для внутрішніх потреб Тернополя тернополян. То ж якщо маєте речі на продаж і готові їх пожертвувати на добру справу, несіть їх в офіс «Самопомочі», що на Руській, 52.

Джерело: 0352.ua