На Співочому полі запалили «Небесні ліхтарики» на згадку про жертв Фукусіми 5 Вересня 2011 12:51

Вчора, 4 вересня, на Співочому полі в Києві відбувся благодійний захід, в рамках якого сотні запалених ліхтариків злетіли в небо, щоб вшанувати загиблих в аварії на Фукусімі та Чорнобильській АЕС.

Після концерту, на якому виступали японські барабанщики і група «Воплі Відоплясова», сотні запалених ліхтариків злетіли в небо. Повітряні небесні ліхтарики роздавалися всім присутнім безкоштовно організаторами заходу. Безліч вогників на небі були згадкою про загиблих у страшній аварії на Фукусімі, а також на Чорнобильській АЕС, повідомляє The Epoch Times Україна.

Захід проходив у рамках візиту японської делегації до Києва. Організатором виступив Українсько-японський центр за підтримки КМДА та Посольства Японії.

Сьогодні в Головному поліцейському управлінні Японії повідомили, що кількість жертв березневого землетрусу, цунамі та радіаційного опромінення в результаті вибуху атомної електростанції на Фукусімі досягла 15 тис 763 чол.

Історія повітряних ліхтариків йде в глибоку старовину. Згідно зі східною легендою, запускаючи запалений повітряний ліхтарик, людина очищається, висловлює свою повагу загиблим і входить з ними в контакт. Також в Японії існує повір’я, що якщо ліхтарик заплутається у гілках дерева, то це поганий знак, тому церемонію запуску намагаються проводити на відкритому місці.