22-23 серпня у Моринцях – другий благодійний «Ше.fest» 4 Серпня 2015 11:19

22-23 серпня у Моринцях – другий благодійний «Ше.fest»

Всеукраїнський благодійний фестиваль Тараса Шевченка «Ше.fest» вже вдруге відбудеться у рідному селі видатного поета, художника та борця за вільну Україну Тараса Шевченка – Моринцях Звенигородського району Черкаської області. Організатор заходу – Молодіжна інформаційна спільнота «Сіль».

Фестиваль триватиме два дні – 22 та 23 серпня у центрі села. Цьогорічне гасло – «Еволюція твого духу» – покликане продемонструвати, що за останній рік еволюціонувала не лише країна, змінився кожен з нас: став більше розуміти, цінувати життя, близьких, рідну землю.

Незмінна ціль заходу – відкинути всі штампи та відкрити нового Шевченка – молодого, привабливого, сучасного; осягнути Тараса-поета, Тараса-художника, Тараса-борця; пропустити крізь себе історію його життя.

На відвідувачів «Ше.festy» чекає насичена програма: гутірки-дискусії та літературні читання власних творів та творів Тараса Шевченка; музична сцена (зможете почути Шевченка у стилях реп та рок), майстер-класи, нічні кінопокази (тільки українське кіно), театральні перформанси, екскурсії Моринцями, дитяча галявина, українські бойові мистецтва, зустрічі з сучасними героями російсько-української війни, величезна ватра та не лише це. З огляду на час, в якому доводиться жити українцям, – ведення військової боротьби по захисту своєї території, – у рамках фестивалю вперше працюватимуть медична та військова галявини.

Як і торік, «Ше.fest-2015» буде благодійним. Усі зібрані кошти будуть передані на підтримку українських військових.

Зокрема, у рамках фестивалю буде презентовано благодійний фотопроект «Діти героїв», який склали гарні і зворушливі світлини діток наших Героїв та їх родин. Фотопроект об’єднав професійних дитячих фотографів України, його метою є підтримка сімей українських воїнів. Світлини дітей українських воїнів можуть стати оберегом для їхніх батьків в АТО, ще одним нагадуванням про тих, кого вони захищають і заради кого мають повернутися живими. На цей час ініціативу підтримали 167 фотографів з усієї України, участь у проекті взяли 865 дітей з 19 областей.

Організатори запрошують на спільнокошт долучитись до ініціативи «Шевченко – художник»: https://biggggidea.com/project/1191/.

Нагадаємо, Перший всеукраїнський фестиваль Тараса Шевченка відбувся 15-16 серпня 2014 року в селі Моринці. Торік на фестиваль завітало від трьох до п’яти тисяч відвідувачів. Дякуючи спільним зусиллям вдалося зібрати близько 19 тисяч гривень та покрити частину вартості тепловізора для прикордонної застави «Оршанець» (Свердловський р-н, Луганська обл.).

Джерело: «Ше.fest»