Онкохворі діти Калуша будуть лікуватися в Ізраїлі 18 Жовтня 2011 17:48

Менше ніж за рік діяльності громадська ініціатива, яка нині оформилася у проект «Подай дитині руку», змусила міську владу звернути увагу на онкозахворюваність дітей Калуша. І хоча, за офіційними даними, таких на Калущині зареєстровано всього 18, міський голова Ігор Насалик оприлюднив жахливу статистику: хворих на рак дітей у місті є близько 300. Міська влада планує створити для таких дітей благодійний фонд.

Діяльність громадської ініціативи «Подай дитині руку» розпочалася у листопаді минулого року з поширення інформації на Вільному форумі міста Калуша про страшне захворювання 6-річного Толіка Головатого. На допомогу дитині через інтернет-спільноту вдалося залучити без перебільшення тисячі благодійників. І, здавалося б, неймовірна сума на пересадку кісткового мозку (понад 120 тис. доларів. – Авт.) була знайдена. Завдяки потужній інформаційній кампанії до збору коштів долучилися і відомі люди, включно з Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим. Толік Головатий цьогоріч переніс складну операцію в Ізраїлі, але надія на життя – більш, ніж реальна.

Приклад калушан наслідували в Івано-Франківську: тут триває потужна інформаційна кампанія зі збору коштів на операцію онкохворому Тарасику Грабчуку, який нині з мамою перебувають у Німеччині в очікуванні операції.

Нині громадська ініціатива «Подай дитині руку», до якої входять калушани та кияни, опікується долею маленьких калушан Олежика Радьо та Вікторії Вавринюк. У Олежика лікарі діагностували гострий лейкоз, у 2-річної Віки – злоякісну пухлину ока. Нині Віка з мамою перебувають у Львові, Олежик після тривалого лікування в обласній дитячій лікарні – вдома.

– Олежик захворів дуже раптово, – ділиться 30-річна мама Оксана Радьо. – У цьому році ми готувалися йти до школи, син мав стати першокласником. Олежик ріс абсолютно здоровим та дуже активним хлопчиком. Але спочатку на ніжках Олежика почало з’являтися багато синців. Але тоді він багато їздив на велосипеді, бігав, тому не відразу надала цьому значення. Я звернулася до лікарів через підозру, що у сина глисти. Бо ті симптоми, які спостерігала, – втомлюваність дитини, хвороблива блідість без явних ознак застуди чи запального процесу – інакше зрозуміти не могла. Коли ж звернулися до лікарів, то почули страшний діагноз: гострий лімфобластний лейкоз. Світ нашої родини відразу перевернувся.

Завдяки тому, що мати Олежика звернулася до лікарів у момент, коли хвороба була на першій стадії розвитку, потрібна сума на лікування (а йшлося про 200 тис. гривень. – Авт.) зменшилася майже вдвічі. Крім того, проведені аналізи не виявили ушкоджень інших органів, у тому числі – і кісткового мозку, як буває при діагностуванні цього виду захворювання.

У вересні Олежик переніс перший курс хіміотерапії (так званий перший протокол. – Авт.). Попереду – ще два дуже важкі і дороговартісні курси. Але з’явилася надія на допомогу.

– Під час акції зі збору коштів для Олежика Радьо нам вдалося акумулювати 90 157,60 гривні, – каже ініціатор створення громадської ініціативи «Подай дитині руку» Ірина Сахно. – Довідка про необхідний перелік ліків для подальшого лікування у нас. Нині чекаємо відповіді від двох фондів: Фонду Ріната Ахметова і «Ти ангел», який активно співпрацює з дитячою лікарнею в Івано-Франківську. Відповідно, у нас є дві можливості. Сподіватимемося, що хоч одна спрацює.

Щодо Віки Вавринюк, то після біопсії у Києві вона з мамою нині перебуває у Львові для подальшого обстеження. Для потреби хворої дитини попередньо було переказано понад 5 тис. гривень, в останній час – понад 8 тис. гривень.

За офіційними даними, на початку 2010 року в області було зафіксовано 1884 дитини з онкозахворюваннями, з них 147 дітей мали злоякісні пухлини. Загалом, констатують медики, щороку все більше з’являється дітей з онкозахворюваннями. Серед усіх онкохворих зі злоякісними пухлинами третина мають рак крові.

У Калуші і Калуському районі цьогоріч офіційно зареєстровано 18 випадків онкопатології у дітей (віком до 18 років. – Авт.).

– Такою є офіційна статистика, – стверджує головний дитячий лікар дитячої поліклініки Богдан Кучма. – Уперше калуські медики відзначають ріст випадків захворювання крові: цього року зареєстровано 3 випадки раку крові. На місцевому рівні жодної допомоги таким дітям ми надати не можемо. Це так звана медична допомога третього рівня. У основному, ми спрямовуємо дітей, у яких діагностовано онкозахворювання, у Львів чи Київ. Ми вітаємо будь-яку допомогу на благо дітей.

Цього тижня на сесії Калуської міської ради міський голова серед основних тез свого виступу озвучив і створення наступного року фонду для підтримки дітей, хворих на рак.

– Хочу подякувати цілій групі людей нашого міста, які збирають кошти для хворих на рак дітей, і яким вдається це робити не тільки у Калуші, але і по всій Україні, – акцентував Ігор Насалик. – Але це точкові речі, які не можуть вирішити проблему. Тому, при формуванні міського бюджету на 2012 рік, буду пропонувати міській раді створити фонд для забезпеченню дітей, хворих на рак. Тим більше, у наших активістів вже є досвід лікування
дітей в Ізраїлі. Є домовленість про 50%-ову знижку для всіх дітей із Калуша, які будуть приїжджати на лікування. Я буду пропонувати депутатам створити фонд, у фінансуванні якого на 50% взяло б участь місто, а на інших 50% ми би задіяли благодійні фонди, у тому числі – міжнародні. Знаю, що нині у місті є близько 300 онкохворих дітей.

Джерело: газета «Вікна»