Інтернет революціонізує філантропію – учасники Круглого столу з питань благодійності в Давосі 30 Січня 2012 14:31

Відеозапис дискусії доступний на YouTube-каналі події: youtube.com/ephilanthropy

Інтернет та інформаційні технології докорінно змінюють благодійну діяльність у всьому світі, роблячи її більш ефективною, прозорою і соціально значущою в глобальному масштабі. Про це говорили учасники 5-го Круглого столу з питань філантропії, який 26 січня Фонд Віктора Пінчука провів у Давосі з нагоди Щорічної зустрічі  Всесвітнього економічного форуму.

«Благодійність завжди була актуальною для суспільства. Але сьогодні, коли уряди скорочують витрати і заморожується безліч соціальних проектів, вона набуває особливої важливості», – сказав, відкриваючи захід, український бізнесмен і громадський діяч Віктор Пінчук. На його думку інтернет є найбільш потужним засобом розвитку філантропії в глобальному масштабі та підвищення її ефективності.

За словами модератора дискусії, Челсі Клінтон, пожертвування через інтернет стають ключовим трендом у сфері благодійності. «Якщо у 2001 році 4% американців жертвували онлайн, то у 2011 році – 65%. І якщо після подій 11 вересня всього 1 з 10 пожертвувань робилося через інтернет, то під час збору коштів на допомогу жертвам цунамі в Японії 40% внесків проходили через інтернет». За її словами, 40% людей, які збираються пожертвувати гроші на благодійність, шукають напрями та проекти благодійної допомоги саме в соціальних мережах.

Старший радник з інновацій  держсекретаря США Алек Росс вважає, що стрімкий розвиток онлайн-філінтропії пов’язаний з глибинними соціальними змінами у світі. «Головний урок, який ми можемо винести сьогодні, – перехід влади в глобальних масштабах від ієрархій – однією з яких є держава – до індивідуумів і мереж індивідуумів», – підкреслив він, зауваживши, що завданням держави на даному етапі є не нашкодити розвитку громадянського сектора і в тому числі – філантропії. На його думку, проникнення інтернету в благодійність робить її масовішою, демократичнішою і – як наслідок – ефективнішою. «Пожертвування п’яти, десяти, двадцяти доларів приносять неймовірні результати, коли вони робляться через інтернет і соціальні мережі. Саме так на значущі проекти збираються десятки мільйонів доларів», – сказав Алек Росс

На думку інтернет-підприємця Шона Паркера, творця Causes – однієї з найбільших в світі мереж для соціальних проектів і громадських ініціатив, інтернет забезпечує синергію соціальної активності окремих людей. «Ключова ідея Causes – посилювати кожну людини в її прагненнях. Це більше, ніж просто збирати гроші на благодійність. У соціальних мережах міститься величезний потенціал для залучення людей, які можуть досягти чогось разом».

Головний виконавчий директор Google Ерік Шмідт вважає, що онлайн-філантропія забезпечує більшу довіру до благодійної діяльності взагалі. В інтернеті люди самі створюють ефективні системи контролю за витрачанням пожертвуваних коштів, і вони виявляються найбільш ефективними. «Це найкращий механізм, який не дає втратити гроші, який протидіє будь-якій корупції. Адже немає кращого регулятора, аніж власна совість», – підкреслив очільник Google.

Круглий стіл з питань благодійності Фонду Віктора Пінчука в Давосі (Davos Philanthropic Roundtable) – один з наймасштабніших спеціалізованих заходів на тему благодійності, який проходить в дні проведення Всесвітнього Економічного Форуму. Упродовж вже 5 років Фонд збирає разом всесвітньо відомих благодійників, підприємців, політиків і громадських лідерів, аби обговорити новітні підходи в благодійності і, можливо, стати джерелом натхнення для майбутніх філантропів. З 2007 року в його роботі взяли участь Тоні Блер, Річард Бренсон, Джиммі Уельс, Білл та Мелінда Гейтс, Білл Клінтон, Джет Лі, Шимон Перес, Джордж Сорос, Мухаммед Юнус, Її Світлість Шейха Аль-Маясса бінт Хамад бін Халіфа Аль-Тані, Пауло Коельо та ін.

5-й Круглий стіл з питань благодійності Фонду Віктора Пінчука в Давосі відбувається за підтримки:
Спеціальний партнер – Альфа-Банк
Телекомунікаційний партнер – Київстар

Фонд Віктора Пінчука