“Робимо добро та закликаємо до цього інших!” – Олександр Максимчук 19 Липня 2022 11:23

Повномасштабна війна стала справжнім викликом для української медичної системи. Зруйновані лікарні, проблеми з логістикою, наслідком чого став дефіцит життєво важливих ліків, вимушений переїзд лікарів із зони активних бойових дій у більш безпечні регіони, що утруднило або й взагалі унеможливило пацієнтам доступ до медичних послуг. Проте медична спільнота швидко зорієнтувалася у ситуації й з критичної перевела її у розряд проблемних.

Так Львівщина, яку лише періодично обстрілюють загарбники, взяла на себе роль головного гуманітарного хабу країни та прийняла за різними даними від 300 до 500 тисяч українців, які знайшли тут тимчасовий прихисток від російських куль та снарядів.

Відомо: перше, чого потребують люди, які,  утікаючи від війни, залишають свої домівки, – теплої їжі та ліжка. Далі постає питання про пошук роботи, місця у садочку чи школі, житла. Але не менш важливим є й забезпечення переселенців якісною медичною допомогою. Багато з них саме проходило лікування, коли рф здійснила вторгнення, та змушені були його перервати. У когось на тлі стресу загострилися хронічні хвороби. Ще у когось – виник гострий стан, що потребував втручання медиків. Відтак навантаження на медичну систему Львівської області зросло на 20%.

Завдання допомогти воєнним переселенцям взяла на себе Установа благодійного фонду “Центр медичних інновацій” (Медичний центр NOVO). Команда затвердила програму дій під назвою #NOVOhelp, яка охоплює п’ять напрямків:

● проведення медичної діагностики та консультації лікарів для внутрішньо переміщених осіб з районів ведення бойових дій та інших міст;

● доставка медикаментів з Європи, сортування на складських площах і цільова відправка для військових та цивільних у райони ведення бойових дій;

● доставка медичного обладнання для закладів, які надають медичну допомогу у Львові;

● залучення і працевлаштування лікарів-переселенців з районів ведення бойових дій та інших міст України;

● збір коштів для забезпечення волонтерської й медичної діяльності.

Тут слід додати, що Медичний центр NОVO виконує функції оператора медичного та логістичного напрямку Міжнародної благодійної програми #CharityHelpUA, ініціатором та координатором якої є Всеукраїнська благодійна організація “Асоціація благодійників України”.

Як розповів “ВЗ” директор установи Тарас Лисак, за період з 1 квітня по 13 липня фахівці медичного центру проконсультували на пільгових умовах 207 внутрішньо переселених осіб, котрим надано загалом 327обстежень. Найстаршому пацієнту 74 роки, наймолодшому – лише 4 місяці. “Дітям і підліткам допомогу надаємо безплатно. Інвалідам І і ІІ групи також. Дорослі  розраховуються тільки за половину вартості послуги”, – зазначив Тарас Лисак. Реалізують цей напрям Програми за підтримки фінансового партнера – міжнародної організації Help Ukraine 22.

До Міжнародного дня захисту дітей, з 1 по 5 червня лікарі Медичного центру NОVO безплатно провели діагностику та проконсультували 264 пацієнтів віком до 16 років.

А задля допомоги військовим – учасникам бойових дій з військами агресора – російської федерації, Медичний центр NOVO уклав Меморандуми про благодійну співпрацю з Військово-медичним клінічним центром Західного регіону, ДУ «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області”, Львівським військово-медичним клінічним центром Державної прикордонної служби України. І до цієї допомоги вже долучились також кілька родин з-за океану.

Після  24 лютого на роботу у Медичний центр влаштувалося двоє лікарок-переселенок:  кардіолог з Броварів та ендокринолог із Харкова. Установа БФ центру також надає всіляку підтримку місцевим колегам, зокрема доставили у Львівський обласний клінічний перинатальний центр гуманітарну допомогу – деякі важливі медикаменти та розхідні матеріали: 15 наборів для інвазивної вентиляції легень та 4 набори для катетеризації периферичних вен.

Виглядає на те, що війна може тривати довше, ніж усі ми сподівалися. Відтак в Медичний центр  NOVO продовжують проводити збір коштів для потреб волонтерів і медиків. Є відкриті рахунки для прийому пожертв у гривнях, доларах США та Канади, євро та польських злотих.

«Проєкт Help Ukraina 22» адмініструється Комітетом відкритої демократії (COD) – розповів керівник Всеукраїнської  благодійної  організації “Асоціація благодійників України»  Олександр Максимчук. Це – неприбуткова організація, виконавчим директором якої є Брайан Меффорд, – експерт Atlantic Council. Він на початку липня у супроводі Дена Брайанта (представник однієї з найбільших американських рітейлових компаній Walmart з щорічним оборотом майже 600 млрд, доларів) та  родини Сенатора США з Небраски Бена Сассе відвідали NOVO та ознайомились з ходом виконання благодійних проєктів медичного центру».  Також пан Олександр повідомив, що Асоціація благодійників України відкрила два представництва за кордоном – в Нью-Йорку (США) та Варшаві (Польща). “Це дозволить збільшити об’єми допомоги, яка надається волонтерським й благодійним структурам в Україні”, – підкреслив він.  Також Олександр  Максимчук розповів,  що саме завдяки сприянню Асоціації благодійників України кількадесят сімей внутрішньо переселених осіб, яким надавались медичні послуги в NOVO,  у травні отримали  фінансову допомогу  від  Фундації сім’ї Хансен зі Сполучених Штатів Америки (штат Юта).

До слова, Медичний центр NOVO вже дев’ятий рік працює в приміщенні  Лікарні Святого Миколая на вул. Пилипа Орлика, 4, відокремленого підрозділу, що входить до складу Першого територіального медичного об’єднання. Напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну тут завершили ремонт хірургічного відділення (NOVO-хірургія), закупили обладнання. Але з початком активних бойових дій передали палати та операційні  у тимчасове користування колегам з Першого ТМО. Зараз тут перебувають хворі дітки, які переїхали на Львівщину з найнебезпечніших регіонів країни. Команда NOVO виступає з пропозицією й надалі розширювати співпрацю поміж медичними закладами, щоб допомагати більшій кількості українців, які постраждали внаслідок війни.

Не кожен із нас може взяти зброю до рук, щоб боронити Батьківщину. Але кожен може вкласти свою лепту у загальну перемогу. В NOVO дякують усім благодійникам, зокрема іноземним, без яких реалізувати цілі Програми було б неможливо, та всім людям доброї волі, які навіть у такі складні часи готові фінансово підтримати тих, хто через війну втратив свій дім, хто воює зараз на передовій за нашу свободу і хто ризикує власним життям, щоб допомогти і тим, і іншим – нашим волонтерам.

Джерело: Високий замок