Сотні благодійних шкільних портфеликів подарували дітям з малозабезпечених сімей і сиротам 30 Серпня 2012 10:38

Традиційно перед початком навчального року в регіональних організаціях Карітасу у всій Україні відбувається благодійна акція «Шкільний портфелик». Результатом акції є адресна допомога у вигляді укомплектованих шкільних портфеликів дітям із малозабезпечених сімей, дітям із багатодітних і кризових сімей, сиротам і напівсиротам.

«Цього року, – кажуть у місцевих Карітасах, – такі портфелики, укомплектовані зошитами, пеналом, обкладинками для підручників і зошитів, простими та кольоровими олівцями, пластиліном, фломастерами, фарбами та іншим необхідним шкільним приладдям, коштували близько 250-350 грн. У благодійному шкільному портфелі все, як у звичайному – яскраве, кольорове із зображенням мультиплікаційних персонажів».

Серед дітей, які отримали свій портфелик, першокласник Данилко. «Нашу сім’ю дуже виручає цей портфелик, бо в нас троє маленьких дітей. Працює тільки чоловік, – розповідає мама Данилка. – Ще треба гроші на форму, книжки і зошити. Цього року ввели нову програму й лише на зошити треба 160 гривень. Якщо зібрати все разом, виходить більше як тисяча гривень, а це, звичайно, важко для нашого бюджету. З допомогою Карітасу нам було значно легше зібрати Данилка до школи».

В Коломиї завдяки старанням Карітасу цього року 150 школярів отримають новенькі портфелики, наповнені потрібним шкільним приладдям. В 2010 році було зібрано 50 таких портфеликів, в 2011 році – 110 шт. Упевнений поступальний рух відбувається завдяки щедрості та милосердю численних людей, які відгукуються на акцію.

А в Івано-Франківську цими днями близько 80 дітей з соціально незахищених сімей, батьки яких не спроможні придбати ранці, зошити та інше шкільне приладдя, отримали подарунки від Карітасу. Уже восьмий рік поспіль іванофранківці роблять пожертви для малюків, котрі йдуть до 1-го класу. Для цього вкидають гроші до спеціальної скриньки ─ вони встановлені у 20 церквах міста, а також на площі біля катедрального собору.

П’ятнадцятирічна волонтерка Юлія збирає перший портфелик наче для власних братів чи сестер, вкладає туди за списком зошити, обкладинки, пластилін та олівці. Дівчина каже: «Сімей, які потребують допомоги, щороку більшає. Я вже не перший рік працюю волонтером. У Карітасі готові допомогти усім потребуючим. Утім, перші у списку діти-сироти, інваліди з багатодітних та кризових сімей».

Збір благодійних пожертв івано-франківський Карітас на цьому не завершує. Тут і надалі планують закуповувати канцелярські товари. Їх отримають діти з малозабезпечених сімей від 2 до 11 класів. Найважливішим завданням акції «Шкільний портфелик» є не суто матеріальна допомога дітям, а донесення того, що ближні дбають про них, завжди готові допомогти їм в життєво важливих справах. Важливо також привчати українців до звички опікуватися тими, хто живе поряд і перебуває у кризових умовах.

Завдяки фінансовій і матеріальній допомозі жертводавців, сприянню церковних спільнот, міської влади і підприємств у рамках акції «Шкільний портфелик» Карітас України впродовж багатьох років допоміг тисячам українських дітей шкільного віку.

Відеорепортаж про проведення акції в Івано-Франківську можна переглянути тут: ugcc.tv/ua/media/54677.html

За матеріалами УГКЦ