«Біг заради життя» – благодійну акцію під такою назвою проведуть у Тернополі 29 вересня 16 Вересня 2013 11:21

Допомогти хворим дітям уже взялися небайдужі тернополяни. «Біг заради життя» – благодійну акцію під такою назвою проведуть у Тернополі 29 вересня.  Їх мета – зібрати близько 10 тисяч гривень для купівлі системи кисневої терапії для Тернопільської обласної дитячої лікарні. Усім охочим допомогти дітям достатньо прийти на Театральний майдан, взяти участь у забігу та пожертувати гроші. Початок реєстрації о 10 годині.

Тернопільській обласній дитячій лікарні дуже необхідна система кисневої терапії. Завідувач відділення інтенсивної терапії для новонароджених каже, такий апарат треба застосовувати після штучної вентиляції легень, оскільки діти потребують продовження респіраторної підтримки.

Надія Пасяка, завідувач відділення інтенсивної терапії для новонароджених дітей Тернопілької обласної дитячої лікарні: «Через цю систему кисневої терапії проходить кисень зволожений і підігрітий. Після штучної вентиляції легень у них спровокована легенева система, не справляється з підігрівом і зігрівом, тому кисень повинен подаватися зволожений і підігрітий. І те, що у нас існує, ці апарати кисневої терапії, то вони вже пройшли свій термін взагалі життя, але ми виходимо з того, що маємо».

Вартість системи кисневої терапії – 8-9 тисяч гривень. Саме таку суму розраховують зібрати небайдужі тернополяни, організувавши благодійний забіг.

Наталя Леськів, організатор акції «Біг заради життя»: «Я брала участь у благодійному проекті «Здорові діти». Тоді збирали гроші на інфузомати. Мені розповіли про потребу у кисневому апараті для цієї лікарні. Оскільки я займаю таку активну громадську позицію, то вирішили організувати у Тернополі забіг, а тим самим залучити молодь до активного, спортивного проведення часу і допомогти лікарні в придбанні цього апарату».

Благодійний забіг відбудеться 29 вересня. Взяти участь організатори запрошують усіх без винятку: не залежно від віку, статі чи професії. Учасники подолають дистанцію три кілометри: від Театрального майдану через вулицю Руську до перехрестя вулиць Дружби та Мазепи, а також у зворотньому напрямку.

Володимир Дерень, організатор акції «Біг заради життя»: «Учасник може прийти на забіг, купити реєстраційний номерок. Суму, за яку він купить, визначає для себе сам. Тобто, це може бути як гривня, так і 50 гривень. Ми не ставимо якихось рамок. Але, звичайно, ми зочемо, щоб від десяти гривень стартувала ціна. Після цієї реєстрації учасник може наклеїти на себе цю найклейку і взяти участь у забізі».

Аби взяти участь в акції, необхідно прийти на Театральний майдан 29 вересня о 10 годині. Розпочнеться забіг об 11:00.

Джерело: TV-4