Хмельницькі доброчинці організували для дітей благодійний туристичний похід 5 Червня 2015 17:57

Хмельницькі доброчинці організували для дітей благодійний туристичний похід

До Дня захисту дітей Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» та Всеукраїнська волонтерська мережа «Community» організували для малозабезпечених клієнтів Фонду та дітей групи ризику благодійний туристичний похід до лісу. Його метою був не лише відпочинок юних учасників на природі, але й здобуття необхідних для походу навичок та навіть основ виживання в дикій природі. Свою назву похід отримав за іменем цадика Баал Шем Това – засновника хасидизму, травника й цілителя, який проживав у Меджибожі, недалеко від місця проведення заходу.

Спілкування з природою завжди йде на користь людям, особливо дітям, та ще й під кінець навчального року. Після виснажливих екзаменів чи контрольних, хвилюючих останніх дзвоників, так приємно просто розслабитися у лісовій тиші чи прислухатися до щебетання пташок у смарагдово-зелених кронах дерев. Про облаштоване джерело та невеличку хатинку в лісі, до якої прийшли учасники походу, знає небагато людей, тому тут рідко бувають відвідувачі. Діти одразу помітили відсутність сміття довкола об’єкту, що навело їх на думки лишити після себе нічим не гірший пейзаж. Напередодні дня захисту довкілля це була гарна ілюстрація культурного відпочинку на природі, дбайливого ставлення до багатств рідного краю.

Перед початком облаштування побутової частини тимчасового табору діти прослухали короткий інструктаж з техніки безпеки та збору дров для багаття. За умовами, їм було необхідно розпалити вогонь за наявності лише одного сірника, тому перш, ніж його використати, потрібно було подумати над конструкцією майбутнього багаття. Також за екологічними правилами, не слід було використовувати папір чи легкозаймисті речовини. Дітям довелося виготовляти трут – спеціальну суміш з дрібного листя, стружки, перетертої кори та пожухлої трави. Спільними зусиллями учасники походу не лише розпалили вогонь одним сірником, але й назбирали величезну купу сухих гілок, якої вистачило на весь час перебування у лісі.

Інструктор з виживання Дмитро Корніцький провів тренінг з теми безпечного перебування в умовах дикої природи. Всі разом діти визначили, що є пріоритетним в таких випадках, яку їжу можна споживати та де її брати, як шукати воду. Окремою лінією  пройшла тема взаємодії з дикими тваринами. І хоча в локації такі трапляються лише ночами, правила безпеки слід пам’ятати й удень. Також можна було спробувати сконструювати для себе укриття на випадок ночівлі чи невеликого дощу.

Який же похід без пікніку? Улюбленою справою дітей на природі є приготування сосисок на вогнищі. Цього разу курячі сосиски смажилися централізовано, але всі бажаючі могли спробувати підсмажити для себе будь-який інгредієнт, що був у наявності. Найбільшої популярності набули бутерброди з сиром, який під дією вогню розтікався по всій поверхні хлібу.

Керівник осередку Всеукраїнської волонтерської мережі «Community» у Хмельницькому В’ячеслав Нагнибіда прочитав учасникам походу лекцію про життя Баал Шем Това. У післяобідньому спокої це було якнайкраще для засвоєння як їжі, так і корисної інформації. З постаттю цадика пов’язано багато історій, бувальщин та майс. Декілька хасидських історій було розказано й цього дня. Цілком можливо, що Баал Шем Тов колись був у цих місцях, позаяк до Меджибожу – рукою подати, а в пошуку лікувальних трав він міг проходити не один десяток кілометрів.

Вільний час діти присвятили рухливим іграм з м’ячем, обливанню джерельною водою та фотосесії з використанням моноподу. І зібравши усе сміття, переконавшись, що лишають після себе придатне для культурного відпочинку місце, учасники походу рушили назад. Цьогорічний День захисту дитини запам’ятається багатьом надовго, адже до сьогодні не всі діти були в походах. А корисні знання, здобуті тут, не стануть марними у подальшому житті.

Інформація надана ХБФ «Хесед Бешт»


Галерея (5 фото)

* Для перегляду клікніть на фото