Українська громадськість об’єдналася для захисту онкохворих дітей 16 Лютого 2012 14:51

Про початок громадської кампанії «Наші діти» заявили 15 лютого представники 20 громадських організацій.

На прес-конференції у Києві з нагоди Всесвітнього дня онкохворих дітей ініціатори кампанії оприлюднили заяву з закликом до держави вдатися до чітких кроків, які дозволять вилікувати кожну дитину, що може бути врятована засобами сучасної медицини.

В прес-конференції взяли участь представники медичних закладів, громадських організацій та батьки хворих на рак дітей.

«Ми маємо всі разом змусити державну владу виконувати Конституцію і свій обов’язок перед дітьми», – заявила на прес-конференції координатор кампанії, активістка руху «Простір свободи» Ганна Гопко, – «Україна будує стадіони вартістю по 4 мільярди гривень, а сучасну лікарню для дітей за півтора мільярди збудувати не може?! На медичне обслуговування депутатів і урядовців в цьогорічному бюджеті передбачено понад 400 мільйонів, а на лікування не лише дітей, а всіх громадян України за кордоном – лише 14 мільйонів! Справа не в дефіциті коштів, а в дефіциті совісті й відповідальності», – переконана Ганна Гопко.

«Моя дитина вже 9 років бореться за життя, і врятувати її може лише пересадка кісткового мозку, якої не роблять в Україні. Така операція за кордоном коштує до 250 тисяч євро, причому ми не можемо чекати місяцями й роками, бо кожен день може означати життя або смерть», – говорить батько онкохворої дитини Віталій Чучеров.

В Україні понад 5,5 тисяч онкохворих дітей. Щороку цей страшний діагноз отримують близько півтори тисячі маленьких українців. Виживає з них лише половина. Тим часом у розвинених країнах виліковують понад 75% онкохворих дітей.

Ініціатори кампанії «Наші діти» переконані, що й Україна може досягнути таких показників. Потрібно за 2-3 роки створити хоча б одну клініку, де робитимуться всі види пересадок кісткового мозку. Щоб припинити зволікання зі створенням такої клініки, яку чиновники обіцяють звести вже як мінімум 12 років, громадські активісти пропонують оприлюднити графік будівництва, закупівлі обладнання тощо, якого влада має дотримуватися (подібно до того, як це було з будівництвом об’єктів до Євро-2012). Відмова оприлюднити такий графік чи його зрив автоматично стануть сигналом до протестних акцій громадськості.

Доки в Україні не робляться необхідні операції, держава має оплачувати лікування за кордоном усіх дітей, які потребують таких операцій (400-600 мільйонів гривень на рік).

Крім того, громадські організації вимагають 100% державного фінансування ліків для онкохворих дітей (зараз більшу їхню частину купують батьки й волонтери) і приєднання України до Міжнародного реєстру донорів кісткового мозку.

«Ці завдання – реальні», – переконана зав. відділення онкогематології «Охматдиту» Наталя Кубаля, «сьогодні українське суспільство відгукується на заклик про допомогу, рятуючи життя багатьом дітям, а держава, на жаль, такого ставлення не демонструє. Але в наших силах це змінити».

NOVA UKRAINA.ORG