Олександр МАКСИМЧУК: «Команда NOVO запрошує долучитись до наших благодійних ініціатив!» 22 Серпня 2022 14:21

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»:

Медичний центр NOVO вже 9 років працює у Львові – розташований у приміщенні дитячої Лікарні Святого Миколая на вул. Пилипа Орлика, 4. Цьогоріч, під час війни медцентр NOVO передав палати та операційні власного, нещодавно створеного хірургічного відділення (NOVO-хірургія) у тимчасове користування колегам з Першого територіального медичного об’єднання – зараз тут перебувають хворі діти з різних регіонів України. Крім того, команда медцентру NOVO разом з іноземними партнерами започаткувала благодійну програму допомоги постраждалим від цієї війни.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну на Львівщину з тимчасово окупованих областей прибуло більше 600 тисяч переселенців. Окрім забезпечення їх усім необхідним, постраждалих потрібно забезпечити ще й якісною медичною допомогою. Установа благодійного фонду «Центр медичних інновацій» (Медичний центр NOVO) виступила з благодійною ініціативою і стала оператором медичного та логістичного напрямку Міжнародної благодійної програми Charity Help UA, координатором якої виступила Всеукраїнська благодійна організація «Асоціація благодійників України» на чолі з Олександром Максимчуком.

Учасники Асоціації, відомі своїми добрими справами, як спільнота, що провадить благодійні проєкти, нещодавно відкрила ще й два свої представництва за кордоном: у Нью-Йорку та Варшаві – це дозволить збільшити об’єми допомоги Україні. Журнал «АКЦЕНТИ плюс» відвідав медцентр NOVO та вирішив з перших уст дізнатися про дану благодійну ініціативу.   

Керівник Всеукраїнської  благодійної  організації «Асоціація благодійниківУкраїни» Олександр Максимчук поінформував, що на початку липня медичний центр NOVO відвідали та ознайомились з ходом виконання даної благодійної програми виконавчий директор COD та експерт Atlantic Council Брайан Меффорд, а також родина сенатора США з Небраски Бена Сассе та Ден Брайан, представник однієї з найбільших американських рітейлових компаній Walmart з щорічним оборотом майже 600 млрд. доларів. Олександр Максимчук також зазначив, що, завдяки сприянню Асоціації благодійників України, кількадесят сімей внутрішньо переселених осіб, яким на пільгових умовах надавались медичні послуги в медцентрі NOVO, окремо отримали ще й фінансову допомогу від Фундації сім’ї Хансен з США – це відбулося у театрі імені М. Заньковецької, урочисто перед виставою, на яку їх запросили американські та українські благодійники. 

Завдяки власній добрій волі та співпраці з іноземними партнерами-благодійниками, медцентр NOVO продовжує допомагати постраждалим від війни і хоче, щоб наші співгромадяни, яким це потрібно, знали про це. У час війни після 24 лютого команда Медичного центру Novo затвердила власну програму дій під назвою NOVOHelp, яка охоплює п’ять напрямків: 1) проведення на пільгових умовах медичної діагностики та консультацій лікарів для військових та вимушено переміщених осіб; 2) доставка медикаментів з-за кордону, сортування та цільова відправка їх військовим та потребуючим цивільним; 3) доставка медичного обладнання для медичних закладів Львова; 4) працевлаштування лікарів-переселенців з районів ведення бойових дій; 5) збір коштів для забезпечення волонтерської й медичної діяльності.

Медичні послуги на пільгових умовах

Медцентр NOVO забезпечує найвищу якість діагностичних послуг усім віковим категоріям пацієнтів. Як розповів директор медичного центру NOVO Тарас Лисак, цей медичний заклад має одне з найкращих у Західному регіоні обладнань магнітно-резонансної та комп’ютерної томографії; тут працюють провідні радіологи та рентгенологи; загалом у 6 консультаційних кабінетах позмінно працює близько 20 лікарів різних напрямків. 

Завдяки підтримці міжнародної організації HelpUkraine22, яку очолює Браян Меффорд за період з 1 квітня по 09 серпняя фахівці медцентру NOVO проконсультували на пільгових умовах 269 внутрішньо переселених осіб віком від 3-х місяців до 83 років, провівши для них 437 необхідних медичних обстежень. «Дітям і підліткам, а також інвалідам І і ІІ групи медичну допомогу для вимушених переселенців ми надаємо безкоштовно. Дорослі з числа ВПО отримують наші медичні послуги, сплачуючи лише половину їх вартості, прада, для чоловіків є обов’язкова умова – постановка на військовий облік тут, на Львівщині», – наголошує Тарас Лисак.  Лише з 1 по 5 червня у медцентрі NOVO безкоштовно пройшли діагностику та отримали консультації лікарів 264 пацієнти віком до 16 років.

Допомога захисникам

Ще до нової фази війни у клініці NOVO безкоштовну діагностику отримували діти ветеранів АТО/ООС, яких скерувавали колеги з КП Львівської обласної ради «Будинок воїна». Завдяки допомозі української діаспори з-за океану уже кілька десятків травмованих бійців, скерованих Військово-медичним клінічним центром Західного регіону, державною установою «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області» та Львівським військово-медичним клінічним центром Державної прикордонної служби України, отримали завдяки відповідним меморандумам про співпрацю високоякісну діагностику, зокрема МРТ та КТ, у медцентрі NOVO. Також медцентр долучився до організації придбання медичних пластин для двох бійців, які отримали серйозні поранення голови з відсутністю частини черепа. Цих військових направили з Донеччини у Львівський військовий госпіталь, лікарі якого і попросили допомогти. В NOVO вирішили знайти виробника, необхідний матеріал і профінансували виготовлення пластин. Нині ці бійці після операції перебувають на реабілітації та вже ходять.

У клініці NOVO допомога військовим – завжди в пріоритеті, як і допомога дітям та тимчасово переміщеним особам. 

Медикаменти та медобладнання з-за кордону

Маючи благодійних партнерів-друзів у Німеччині, Польщі, Америці, медцентр NOVO передає на передову та в госпіталі необхідні медичні матеріали. Зокрема, неодноразово передавав потребуючим титанові зовнішні фіксатори, яких практично немає в Україні, але які є необхідними при травмах – кожен вартістю 5-7 тисяч євро. Доставку здійснює партнер NOVO – благодійний фонд «Бджілка», який займається логістикоюю Волонтери згідно із заявкою пакують і відправляють усе потребуючим на Схід. А нещодавно доставлено у Львівський обласний клінічний перинатальний центр 15 наборів для інвазивної вентиляції легень та 4 набори для катетеризації периферичних вен. 

Допомога онкохворим дітям

Попри велику кількість прибулих з різних регіонів дітей з онкологією, таким дітям у львівському діагностичному центрі NOVO роблять необхідні планові обстеження безкоштовно – усе це також завдяки допомозі від благодійників зі США. Нині навіть ті, хто тимчасово проживають у Польщі, їдуть сюди, щоб пройти обстеження, а потім знову повернутися назад. Бо за кордоном в черзі на діагностичні обстеження МРТ та КТ потрібно очікувати 2-4 тижні – навіть тим, хто має можливість оплатити ці послуги. За час війни Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр у Львові завдяки точній діагностиці в NOVO зміг відправити на лікування за кордон уже сотні потребуючих дітей. 

Допомога лікарям-переселенцям та збір пожертв

Нещодавно у медичному центрі NOVO працевлаштували двох лікарок-переселенок: кардіолога з Броварів та ендокринолога із Харкова. Також у медцентрі  NOVO продовжують збір коштів для потреб волонтерів і медиків – відкриті рахунки для пожертв у гривнях, американських та канадських доларах, євро та польських злотих. Кожен з нас може вкласти свою лепту у загальну перемогу.

Від редакції «АКЦЕНТІВ плюс»:

У клініці NOVO дякують іноземним благодійникам та всім людям доброї волі, без яких у ці складні часи реалізувати масштабну благодійну програму було б неможливо. Гасло медцентру NOVO – «Любіть жити!» – як ніколи актуальне сьогодні, адже найбільшою цінністю є саме життя. А здоров’я є найбільшим ресурсом людини.

Джерело