Оголошено прийом заявок на Національний рейтинг «Компас благодійності України» 23 Лютого 2023 13:25

Асоціація благодійників України оголошує про продовження у 2023 році реалізації проєкту Національний рейтинг «Компас благодійності України». У Рейтингу можуть брати участь благодійні організації (благодійні фонди), які офіційно зареєстровані в Україні, мають досвід функціонування у сфері благодійності не менше двох  років (як виняток – один рік) та обсяг наданої благодійної допомоги яких за останній рік склав не менше 500 тисяч гривень .

Компас благодійності України – публічний рейтинг благодійних організацій, які оприлюднюють свої річні податкові звіти та присутні в інтернет просторі. Розробка та впровадження інструменту рейтингування благодійних організацій стала можливими завдяки ініціативі аналітичного центру БлагоУкраїна. Рейтингування благодійних організацій у рамках проєкту «Компас благодійності України» – це створення відкритої системи суспільного оцінювання їхньої діяльності, можливість публічного підтвердження  своєї прозорості і підзвітності, доказ ефективності своєї роботи із залученими коштами. Завдяки рейтингу «Компас благодійності України» благодійні організації отримують від суспільства «зірку довіри» для своєї подальшої прозорої та ефективної роботи, для підвищення обізнаності суспільства з їхньою діяльністю, можливість пошуку додаткових ресурсів та збільшення фінансування своїх благодійних програм.

Рейтингування благодійного фонду – це новий галузевий еталон надійності, відповідальності, підзвітності, доброчесності та прозорості у діяльності благодійної організації.

Умови участі благодійних організацій (фондів) у оцінюванні в рамках Національного рейтингу:

  • Офіційна реєстрація в Україні в статусі благодійної організації (благодійного фонду) відповідно до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»;
  • Наявність відкритої інформації про засновників фонду (за умови їхньої ідентифікації у публічному інтернет-просторі);
  • Досвід функціонування у сфері благодійності не менше двох повних років, наявність річних податкових (фінансових) звітів за останні два роки поспіль (як виняток, один рік – за рішенням Оргкомітету Рейтингу);
  • Обсяг наданої благодійної допомоги за останній рік склав не менше 500 тисяч гривень;
  • Обов`язкова наявність власного веб-сайту (ФБ сторінки або іншого формату представництва в інтернет – просторі).

Для участі у Національному рейтингу «Компас благодійності України» необхідно:

  1. Ознайомитися з «Положенням про  Національний рейтинг «Компас благодійності України»;
  2. Ознайомитися з Методикою оцінювання;
  3. Скачати та заповнити заявку на участь. Надіслати її і додатково всі документи, зазначені у пункті №3 заявки, на електронну адресу: [email protected];
  4. Прокомунікувати з організаторами після обробки заявки;
  5. Отримати Сертифікат номінанта Рейтингу (українською та англійською мовами);

Фактом заповненої та надісланої заявки/інформації учасник надає згоду на обробку персональних даних та оприлюднення їх на сайті Рейтингу.

Проєкт Національний рейтинг «Компас благодійності України» стартував у серпні 2022 року. За результатами проведення Рейтингу у 2022 році його номінантами стали вже 11 українських благодійних організацій. Про підсумки рейтингування  у 2022 році та перспективи розвитку читайте за лінком: https://compass.vboabu.org.ua/news/pidsemky_2022-98.html.

Детальніше  про Національний рейтинг  «Компас благодійності України» та умови участі можна прочитати на офіційному сайті рейтингу за лінком: https://compass.vboabu.org.ua/.

Чекаємо на ваші заявки. У разі запитань, пишіть на [email protected], або телефонуйте: 067 164 04 11.